
#stațiîncasă, oraşul e plin de pericole…



Circulaţia persoanelor în afara locuinţei se va efectua numai cu respectarea măsurilor generale de prevenire a răspândirii COVID-19 şi evitarea formării oricărui grup de persoane. Prin formarea unui grup de persoane se înţelege alăturarea unui număr mai mare de 3 persoane care nu locuiesc împreună.
Voi, cei care ați fost pe la porțile bătrânilor ca să îi duceți la vot cu mașinile, ați putea să mergeți și zilele astea pe la ei ca să le duceți o pâine?

Am fost la Auchan, la cumpărături. Băi, fraților. Cât cuprinzi cu ochii, bărbați, bărbați, bărbați. Cu liste în mână sau urlând la telefon, toți făceau același lucru și aveau aceleași probleme.
Sau:
Sau:
……….
N-am văzut în viața mea atâția bărbați la un loc, trimiși la sacrificiu, alergând ca bezmeticii, ca găinile fără cap, după te miri ce!!!