Olteni, japonezi si dureri in fund

La un targ international, standul romanesc, s-a nimerit sa fie vecin cu standul japonez. In delegatia romaneasca erau numai olteni. In fiecare dimineata japonezii se sculau la ora 5, faceau curat si trebaluiau pana noaptea tarziu. Oltenii se sculau la pranz si-o tineau tot intr-o petrecere.
Intr-o buna zi un oltean intreaba un japonez:
– Ba, ochienatule, de ce munciti ba, voi toata ziua ca niste draci?
Japonezul:
– Muncim pentru Japonia. Dar voi de ce va sculati la pranz si-o tineti tot intr-o petrecere ?
Olteanul:
– Pentru ca pe noi ne doare-n cur de Japonia !`

D-ale romanilor

Faptul ca meduzele au supravietuit 650 de milioane de ani fara creier, le da speranta multor oameni!

Daca muncesti din greu si te remarci opt ore zilnic, ajungi sef si muncesti ca boul 16 ore!!!

In apararea alcoolului, vreau sa spun ca am facut multe lucruri idioate si treaz.